Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Poremećaj vaginalne flore nakon antibiotika

Objavljeno 04.02.2015.

Ginekološke smetnje

Imam 20 godina, zbog upale gnojne angine pila sam antibiotik Ospen, 30 tableta,3x1... Kad sam popila te tablete nakon tjedan dana pojavila mi se vaginalna infekcija, grudvasti iscjedak, svrbež, bol... Kupila sam kremu Canesten i koristila je 3 noći ali nije mi pomoglo, javila sam se ginekologu i bila na pregledu, uradila PAPA test (koji je uredu) i dali su mi 2 paketa tableta Fluconax 150mg i Rojazol vaginalete... Od toga mi je prošlo... Nakon toga sam imala spolni odnos i 2-3 dana iza, opet mi se pojavila ta infekcija... Da li je moguće da sam zarazila partnera pa mi se sad opet prenijelo od njega ili je nešto drugo, te trebamo li zajedno piti neki antibiotik da bi se to izliječilo? Hvala

Nakon antibiotika, poremetila se vaginalna flora. Dobili ste dosta jaku terapiju, ali samo za gljivice. Moguće je da je uzročnik tegoba bakterija, preporučam da apstinirate, koristite probiotičke vaginalete 5-6 dana. Ako tegobe ne prođu, napravite cervikalni bris,  i koristite ciljani lijek, po antibiogramu. Partner može u međuvremenu napraviti bris uretre, tako da i taj nalaz može koristiti za pronalaženja uzročnika upale. U odnosu do daljnjeg- kondom.