Objavljeno 20.03.2020.
GinekologijaImam 29 godina, 80 kg, 173 cm, unazad 3 godine imam povišen tlak i pijem terapiju, pijem metildopu jer pokušavam ostati u drugom stanju, u međuvremenu sam radila sve nalaze koji su mi predloženi od interniste i svi su bili uredni osim povišenih kortikosteroida u urinu. Doktorica je rekla da to ne upućuje na nadbubreg jer su ostali parametri u normalnim granicama i jednostavno zanemarila taj nalaz, možete li mi reći vaše mišljenje o tome jer nalaz je ipak povišen. Zbog čega bi mogle biti povišene vrijednosti, da li je to trebalo još istražiti ili nema razloga za paniku?
Pitanja koja postavljate nisu za ginekologa jer se uže ne bavimo poremećajima u radu nadbubrežne žlijezde. Odgovore trebate tražiti, a i dobiti od interniste endokrinologa.
Slična pitanja
P: Jesu li moji nalazi inzulina i glukoze zaista uredni u kontekstu PCOS-a i planiranja trudnoće?
Objavljeno 03.06.2026.
GinekologijaP: Je li sigurna limfna drenaža nakon ovulacije kod pokušaja trudnoće?
Objavljeno 28.05.2026.
Ginekologija