Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Prezervativ kao razlog iritacije

Objavljeno 18.03.2015.

Ginekološke smetnje

Poštovani, u 12 mjesecu sam radila papa test i ginekolog mi je rekao da je sve u redu... No međutim moj dečko i ja svaki puta nakon spolnog odnosa imamo sljedeći problem. I mene i njega počne žariti (peckati) spolni organi i crveno je sve, kao da je neka upala... Mislili smo da je stvar u prezervativima da smo alergični pa smo promijenili vrstu... Pa sad opet isto... Pa smo bez njih i sad je opet tako... Stvarno nas to zabrinjava a moj doktor kaže da je sa mnom sve u redu ?! Hvala

Mišljenja sam da se ne radi ni o kakvoj infekciji jer nema infekcije koja će se pojaviti kod oboje netom nakon spolnog odnosa. Simptomi i znakovi se neće pojaviti gotovo nikada kod oboje i za to će trebati proći nekoliko dana. Ovo što opisujete je najvjerojatnije iritacija – ona se pojavljuje netom nakon spolnog odnosno i najčešće  nestaje nakon nekoliko sati ili najkasnije do drugog dana. Ukoliko koristite prezervativ razlog za iritaciju su najčešće spermicidna sredstva kojima se premazuju prezervativi radi dodatne kontraceptivne sigurnosti. Oni vrlo često uzrokuju osjećaj topline, žarenja i peckanja. Pokušajte  nabaviti prezervative bez sperimicida ali i  bez raznih mirisa, aroma, što se u posljednje vrijeme često čini da bi se povećala ”atraktovost proizvoda” a sve te komponente mogu uzrokovati iritaciju.