Objavljeno 19.10.2017.
Ja imam 14 godina i imam kvarni mliječni zub koji je na pola. Svi su mi ostali zubi zdravi i stalni. Možete mi objasniti da li će boliti ukoliko mi zubar prvo pošprica sa sprejom za utrnuće i hoću li osjetiti ista? Da li je to isto kao i injekcija? Imam veliki strah od zubara pa zato se raspitujem.

Odgovara:
U toj dobi, korijen zuba gotovo više ne postoji pa vađenje ne bi trebalo biti teško. Vjerojatno će dovoljna biti anestezija koja se aplicira u spreyu, a ako još postoji korijen zuba, uvijek se može dati anestezija u injekciji.
Slična pitanja
P: Kako ublažiti zatvor tijekom liječenja uznapredovalog raka prostate?
Objavljeno 03.06.2026.
UrologijaP: Jesu li moji nalazi inzulina i glukoze zaista uredni u kontekstu PCOS-a i planiranja trudnoće?
Objavljeno 03.06.2026.
Ginekologija