Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Yaz kontracepcijske pilule

Objavljeno 16.03.2015.

Ginekološke smetnje

Imam 27 godina. Visoka sam 166cm i teška oko 56kg. Godinu dana pijem Yaz kontracepcijske pilule. Pušač sam, ali vrlo umjeren (2-3 cigarete dnevno). Prvih pola godine pijenja Yaz-a nisam imala posebnih problema, ali u zadnjih nekoliko mjeseci se osjećam potpuno bezvoljno, nervozno, plačem svakodnevno. volja za životom i polet kao da su potpuno nestali. Pored toga, imam česte glavobolje, loš san (budim se često i teško zaspim iako sam jako umorna), i kao da sam stalno iscrpljena i nemam dovoljno snage za osnovne aktivnosti. Odnedavno imam izražena noćna znojenja i osjećam iscrpljeno već pri ustajanju ujutro (međutim, ovaj problem se javljao i prije YAz-a). Najnoviji uočen problem mi je nedostatak zraka - teško udišem, i penjanje uz stepenice mi oduzima normalan dah (inače sam relativno aktivna, vježbam).Čitala sam o nuspojavama Yaz-a, i potpuno se pronašla u opisima promjena raspoloženja i depresije kod ostalih korisnica. Naravno, nisam sigurna da je to razlog, posebno ostalim problemima. Otac mi ima oboljenje štitne žlijezde (Hašimotov sindrom) i visok tlak. Hvala

Poštovana, Na temelju vaših tegoba preporučam vam detaljnu obradu liječnika obiteljske medicine i ginekologa. Nakon toga donijet će se odluka o eventualnoj obustavi terapije kontraceptivom.