Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Kontracepcija

Bellune kontracepcijske tablete i jake glavobolje i gušenje u prsima - povezano?

Objavljeno: 05.03.2012.

Zbog malo dužih ciklusa i akni doktorica mi je propisala Bellune tablete. Počela sam ih piti 11.12. Nakon prve terapije menststruaciju sam dobila 02.01. i ponovo sam ih počela piti 08.01. U tom periodu javile su se jake glavobolje i gušenje u prsima i prestala sam ih korsititi 21.01. Krvarenje se pojavilo 23.01. Da li je to normalno i jesam li pogriješila prekinuvši terapiju?

Smješteno u Kontracepcija

Niste baš precizni u uzražavanju – u kojem ste periodu dobili glavobolju te gušenje - da li u periodu sedmodnevne pauze? Tada to, naime, s kontraceptivom nema nikakve veze ili za vrijeme drugog pakovanja tableta što bi moglo imati veze s kontraceptivom. Nadalje, trebalo bi znati imate li i kakvih drugih zdravstvenih poteškoća, odnosno jeste li npr. jake glavobolje imali i prije? Jeste li nadalje već ranije koristili koje druge kontraceptivne tablete i s kakvim poteškoćama? S kontraceptivnim preparatom kojeg navodite nema iskustava jer u Hratskoj nije baš dostupan (nisam posve siguran je li i registriran). Ne mislim da ste učinili neku pogrešku. Vjerojatno ste se uplašili pa prestali. Doduše, dosta često doživimo da se tegobe zapravo preuveličavaju i pod dojmom priloženih uputstava uz tablete koja su uvijek pisana pomalo prijeteći jer se farmaceutske tvrtke na taj način osiguravaju od mogućih tužbi (”kao mi smo sve napisali a ostalo je na Vama”...) , zavlada panika u kojom se zapravo ponašate vrlo sugestivno! Možete s odgovorinim, iskusnim proesionalcem u Vašoj okolici na osnovu detaljnijih podataka iz Vašeg dosadašnjeg zdrastvenog stanje pokušati eventualno koristiti drugi preparat.

Slična pitanja