Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Psihološki problemi

Kod prestanka uzimanja sedativa, osobito nekih benzodiazepina su mogući fenomeni koje opisujete

Objavljeno: 18.10.2018.

Pozdrav. Nedavno sam prestala piti tablete za anksioznost zbog bolova u jetri. U zadnje vrijeme mi imam Konstantnu vrtoglavicu. Toliko jaku da se bojim izaći iz kreveta kako ne bi pala. Nekad mi se toliko zavrti da osjećam pritisak u glavi. Pred očima mi je mutno stalno, a tokom vrtoglavice kao da mi se tijelom slijeva neki vreli val i dlanovi mi odmah budu znojni i mokri. Mislite li da je to zato što sam prestala piti tablete ili pak nešto opasnije?

Smješteno u Psihološki problemi
Poštovana, procjena stanja ne može biti temeljena na nekoliko pročitanih rečenica o vama, tako da ćete se zaista morati obratiti nekom liječniku uživo da bi mogli odgovoriti na pitanje što vam je. Kod prestanka uzimanja sedativa, osobito nekih benzodiazepina su mogući fenomeni koje opisujete, i treba proći neko vrijeme da se organizam navikne biti bez njih. Ako se o tome radi, važno je dovoljno piti, redovito jesti i stanje bi se trebalo spontano popraviti.
Slična pitanja