Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Kontracepcija

Mijenja li menstruacija izgled uz korištenje kontracepcije?

Objavljeno: 12.07.2017.

Pozdrav, imam 18 godina i pijem Softinelle P već godinu dana zbog problematičnih menstruacija. Uvijek sam redovna u minutu, možda nekada popijem 20 minuta kasnije nego inače. Imam redovne odnose, s prekinutim snošajem. Sada mene zanima, ova menstruacija mi je kao i menstruacija prije par mjeseci, jako rijetka i smeđa. Je li to u redu?

Smješteno u Kontracepcija

Mišljenja sam da nema razloga za brigu. Uz kontraceptivni preparat kojeg uzimate (ali i uz bilo koji drugi jer svi današnji klontraceptivi su takvi) sasvim je očekivano da su Vaša tzv. prijelomna krvarenja (tako nazivamo krvarenja uz kontraceptiva budući da to nisu menstruacije) u pravilu oskudna. Iz mjeseca u mjesec mogu donekle varirati u obilnosti, ali u pravilu ona su vrlo oskudna  i bit će u tom sadržau više tonova prema tamnocrvenom ili smeđem nego prema svijetlocrvenim tonovima. Dakle, nemate nikakvog razloga za brigu. I na kraju ne znam zašto upražnjavate  prekinuti spolni odnos (ako Vama i Vašerm partneru to baš ne predstavlja neki posebni užitak, premda sumnjam u to). To je posve nepotrebno! Ako ste tablete uzimali uvijek i na vrijeme, imate potpuno pouzdanu kontraceptivni zaštitu.

Slična pitanja