Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Ginekološke smetnje

Prestala sam uzimati Belara tablete nakon tjedan dana jer sam imala otežano disanje

Objavljeno: 06.06.2017.

Poštovani, pila sam Belaru otprilike tjedan dana i prestala sam ih uzimati jer sam tijekom noći ostajala bez zraka i imala sam otežano disanje. Od lijekova sam pila samo njih, pa sam odmah na njih i posumnjala. Od prve tablete je prošlo već 21 dan, a i dalje imam krvarenje koje naravno nije tipična menstruacija, već smećkasti iscjedak. Imam 23 godine, a prije sam uzimala Yaz zbog policističnih jajnika. Dakle, ne zanima me eventualna mogućnost trudnoće u ovoj situaciji, nego isključivo posljedice na organizam zbog prestanka uzimanja tableta na pola blistera. Unaprijed hvala!

Mišljenja sam da je Belara ispala kolateralna žrtva i nisam uopće siguran o kojoj smetnji bi se radilo ”uz otežano disanje i nedostatk zraka samo noću”,  zašto ne i danju? Prije bih rekao da se radilo o (pre)detaljnom čitanju uputstava i  istrazi sa ”dr. Googlea”. Noć je i inače doba kada su ”u strahu najveće oči”. Takva tromboembolija ili još gore, plućna embolija (problemi samo noću) ne postoji ako ste na to posumnjali! Nadalje, nakon tjedan dana Vaš organizam još nije niti čestito registrirao preparat kojeg uzimate, a kamoli na njega razviti tromboembolijske nuspojave. Trebali ste se posavjetovati s nekim tko o kontraceptivima dosta zna i ima iskustvo (nadam se da niste savjetovani suprotno), zapravo nije trebalo prestajati. Naravno, prestavši  uzimati kontraceptiv nakon samo tjedan dana ste si učinili poremećaj ciklusa i zato sada produženo krvarite. Neće biti nikakvih posljedica na Vaš organizam! Morate se javiti na ginekološki pregled i ultravučni pregled i dogovoriti način regulacije ciklusa.

Slična pitanja