U dva dana vikenda, morate pronaći vrijeme za punjenje baterija i potpuno posvećivanje sebi. Kako bolje to napraviti nego uz dobru knjigu i toplu šalicu kave ili čaja? Kako biste ovaj vikend uživali upravo u tome, donosimo vam dvije nove knjige koje vam preporučujemo!
Nakladnička kuće znanje predstavila je dva naslova kojima su obogatili svoju ponudu, a upravo ovi naslovi idealni su za jesenske i zimske večeri pod dekom.
Svijet prema Bobu – James Bowen
Svijet prema Bobu, nastavak autobiografskog djela Fantastični mačak Bob britanskog uličnog glazbenika Jamesa Bowena. Knjiga Fantastični mačak Bob odmah po objavljivanju postala je međunarodna senzacija koja je 52 tjedna za redom držala mjesto na vrhu top lista najčitanijih knjiga, te je rasprodana u 26 država diljem svijeta. Dirljivi nastavak ovog bestselera Svijet prema Bobu, istinita je i topla priča o neuobičajenom prijateljstvu između mladića koji je dosegnuo društveno dno i njegovog riđeg mačka koji mu je pomogao da se opet uzdigne, prema kojem je snimljen film u kojem glavne uloge igraju Luke Treadaway u ulozi Jamesa i Bob u ulozi-Boba.
James i njegov mačak Bob krenuli su zajedno u nevjerojatnu avanturu. Nakon objavljivanja prvog romana Fantastični mačak Bob, James se, uz Bobovu pomoć, polako vraća u normalni život. Gotovo svakodnevno, Bob pokazuje znakove svoje iznimne inteligencije, hrabrosti i humora, u isto vrijeme otvarajući oči svome ljudskom prijatelju za važne stvari u životu, kao što su prijateljstvo, odanost i povjerenje – kao i što znači biti sretan. U nastavku njihovog zajedničkog romana James opisuje na koje je sve načine Bob djelovao kao njegov anđeo čuvar u trenutcima bolesti, teškoća, pa čak i životno opasnih situacija. Čini se da je nekoliko trikova koje je James naučio Boba prava sitnica prema mudrostima koje je on naučio od ovog nevjerojatnog mačka.
Apsolutno nezamislivo – John Higgs
Ovo je jedna izvanredna priča o 20. stoljeću sagledana iz perspektive znanosti, umjetnosti i kulture – savršeno štivo za sve obožavatelje Brysonove knjige Kod kuće.
Dvadeseto stoljeće trebalo bi imati smisla. To je povijesno razdoblje o kojem znamo najviše, epska geopolitička priča koja se kreće kroz Prvi svjetski rat, veliku krizu, Drugi svjetski rat, američko stoljeće i pad berlinskog zida. Ali nekako ta priča ne vodi sasvim k svijetu u kojem se danas nalazimo, ovom čudnovatom 21. stoljeću koje se batrga u mreži stalnoga nadzora, neodržive konkurencije, poplave trivijalnoga i izvanrednih prilika.
Vrijeme je, dakle, za nove vidike. Sa Johnom Higgsom kao vodičem skrećemo s dobro utabane staze i lutamo nekim zanimljivim stranputicama dvadesetog stoljeća, istražujući i poznat i nepoznat teren, nalazimo nove poglede na svojem putu do naše sadašnjosti. Krećemo se u društvu nekih od najradikalnijih umjetnika, znanstvenika, genija i luđaka onoga doba. Oni nam pokazuju da veliki noviteti poput relativnosti, kubizma, kvantne mehanike, postmodernizma i matematike kaosa nisu nerazumljivi apstraktni užasi kakvima ih smatramo, nego putokazi koji nas vode k svijetu u kojem danas živimo.
Foto: Shutterstock
G.H.