Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Izostanak mjesečnice uz korištenje kontraceptiva je relativno česta pojava!

Objavljeno 16.02.2012.

Kontracepcija

Poštovanje, pijem pilule yaz dvije godine. Prošli mjesec sam bila kod ginekologa zbog izostanka menstruacije od 4 mjeseca, radila sam ultrazvuk i prije toga test na trudnoću, nisam trudna. Rekla mi je da nastavim piti yaz, jer nemam neželjenih efekata i da mi izostaje menstruacija jer mi je tanak endometrij (3mm). Brine me izostanak menstruacije. Lp, Sanja.

Poštovana,Izostanak krvarenja uz korištenje kontraceptiva je relativno česta pojava. Ukoliko se nastavi, preporučio bih vam da razmislite o promjeni kontraceptiva ili o prekidu što ovisi o vašem općem stanju, tjelesnoj težini i nizu drugih faktora o kojima vaš ginekolog ima uvid. U svakom slučaju redovno se kontrolirajte.