Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Mjesečnica na kontracepcijskim tabletama dolazi nekoliko dana ranije nego inače!?

Objavljeno 07.05.2012.

Kontracepcija

Imam 23 godine, pijem kontracepcijske pilule Yaz već 9-10 mjeseci. Prije nisam ništa pila, a prvenstveno sam počela zbog neredovnih menstruacija, produženih i obilnih krvarenja. Ginekolog mi ih je propisao. Do sada nisam imala nikakvih neželjenih efekata, menstruacije bile redovne, međutim u zadnja 2 mjeseca dobijem 5-6 dana ranije nego inače, ne kao probojna krvarenja smeđe boje, nikad ni jednu nisam preskočila. Inače sam dobijala na 2. piluli bez hormona a sad sam dobila iako su mi ostale još 4 hormonske, pa me zanima što je to tako, da li trebam da ih mijenjam? Unaprijed hvala.

Ukoliko se nastavi krvarenje trebate se posavjetovati s ginekologom, a dakako napraviti i pregled budući da krvarenje ne mora biti uvjetovano samo razinom hormona u tabletama, već i drugim razlozima (upala, polip, promjene sluznice maternice itd.).Pozdrav.