Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Razlog zbog kojeg niste dobili menstruaciju je najvjerojatnije zbog niske doze hormona u pilulama Yaz

Objavljeno 25.02.2014.

Kontracepcija

Već dvije i pol godine pijem Yaz pilule i nijednom se nije dogodilo da mi je menstruacija zakasnila, uvijek dobijem poslije treće bijele pilule. Preksinoć sam popila posljednju i još nisam dobila. Sinoć sam počela da pijem novu kutiju Yaza. Posljednji odnos (pored pilula koristili smo i kondom i prekinut snošaj) sam imala 31. siječnja i menstruaciju sam redovno dobila drugog veljače. Poslije toga nisam imala odnose i sad mi kasni. Da li se trebam zabrinuti?

Poštovana, mogućnost za trudnoću u Vašem slučaju je zaista minimalna, ali bi bilo dobro da ju isključite testom na trudnoću, za svaki slučaj. Razlog zbog kojeg niste dobili menstruaciju je najvjerojatnije zbog niske doze hormona u pilulama Yaz zbog kojeg rijetko ženama zna preskočiti krvarenje tijekom uzimanja. To nije ništa opasno, i može se samo iznimno dogoditi te ne znači da će se sljedeći mjesec ponoviti, samo nastavite uzimati tablete redovno prema uputi.