Halo, doktore!

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju

info

Prijavite se u svoj račun kako bi mogli postavljati pitanja liječnicima. Nemate korisnički račun? Učlani se.

Postavite pitanje

P: Vi imate nedovoljno liječeni anksiozni poremećaj pa savjetujem da se javite psihijatru!

Objavljeno 05.01.2012.

Psihološki problemi

Kako se "skinuti" s anksolitika nakon pola godine uzimanja – riječ je o 3 mg bromazepama (lexilijuma)? Znam da količina nije velika, ali se osjeća ukoliko osoba pati od anksioznosti. Može li "apstinencijalna kriza" dovesti do nuspojava kao što je povišeni krvni tlak (145/90-95)? Zahvaljujem unaprijed.

Količina od 3 mg Lexaurina na dan nije velika ali može izazvati simptome ustezanja ukoliko se naglo prekine. Međutim, u Vašem slučaju se vjerojatno ne radi samo o smetnjama po prestanku uzimanja Lexaurina već i o anksioznosti koja je postojala prije uzimanja Lexaurina zbog čega ste ga počeli uzimati. Povišenje krvnog tlaka koje navodite je malo i može ovisiti o psihičkoj napetosti koja povećava tonus autonomnog živčanog sustava pa srce brže i jače tuče a žile su stegnute. No po ovom što ste napisali čini mi se da Vi imate nedovoljno liječeni anksiozni poremećaj pa Vam savjetujem da se javite psihijatru.dr. Suzana Kulović