Pitanja našim doktorima mogu postaviti samo prijavljeni članovi Ordinacije.

Prijavi se. Nemaš korisnički račun? Učlani se.

Vi pitate, naši liječnici odgovaraju!
Problemi probavnog sustava

Napuhnutost kao posljedica mononukleoze

Objavljeno: 19.05.2016.

Poštovanje, imam 32 godine,1,60cm, 57kg. U 10. mjesecu su mi ustanovili mononukleozu, ali u prolazu, nije bila prejaka. Prije 2 mjeseca nalazi od krvi su bili uredni, jetra itd. Od tada imam problema sa želucem. U 10. mjesecu sam napravila UZV abdomena, sve u redu. Napravila sam tada i gastroskopiju i sve je bilo u redu, ali sam imala 3dcl kiseline koju su izvadili i počela sam pit Acipan. Prije mjesec dana, problemi sa želucem su nestali, ali samo na nekih 10 dana. Nakon toga opet bolovi, prije samo u želucu, a sad i u stomaku, pogotovo sa lijeve strane do iznad pupka. Prije 3 tjedna sam imala jake grčeve s lijeve strane kad bi legla na lijevi bok, trenutno je prošlo. Prije tjedan dana stomak mi je bio jako napuhnut, išla kod interniste, dao mi je Emanera tablete za želudac, na nalazu piše: posljedice mononukleoze. Trenutno nisam napuhnuta. Pijem ih 7 dana. Nakon što jedem ili kad sjedim poluležeći počinje me opet boljeti. Ne znam je li mi to mogu raditi betaglukan tablete? Pijem ih 2 mjeseca zbog Cin2. Radila sam biopsiju prije mjesec dana ili od hrane ili nešto drugo. Jedem povrće, piletinu, banane, koju jagodu, b-aktiv. Ostatak voća izbjegavam zbog želuca. Pijem čaj od vrkute samo 1 na dan da me ne bi bolio želudac. Ne znam koje pretrage raditi. Stolica je normalna. Ne znam više što da radim i je li mi netko može pomoći? Što bi moglo bit? Hvala

Poštovana! Uradili ste sve potrebne pretrage. Uzimajte dalje Emaneru kako Vam je savjetovano. Ako imate tegobe kada sjedite poluležeći, onda nemojte tako sjediti.
Najbolje je da sve raspravite s doktorom koji Vas poznaje.

Slična pitanja