Svaka krema ima rok trajanja koji je obično otisnut na ambalaži, pa tako i ona sa zaštitnim faktorom.
Najsigurnija opcija je riješiti se zaštitne kreme odmah nakon isteka roka, ali kako prenosi stranica youbeauty.com, u “kriznim” je situacijama možete bez straha koristiti i šest mjeseci nakon isteka roka.
Formule u kremama sa zaštitnim faktorom su različite, pa nije moguće dati jedan podatak o trajnosti za sve. Tu su naravno i ostali čimbenici koji utječu na sastav, poput vrućine i UV zraka, što govori kako ne biste sve kreme koje imate trebali nositi na plažu te ju nikako ostavljati na jakom suncu i visokim temperaturama (npr. u automobilu).
Kreme za sunčanje prolaze kroz testiranje u istoj plastičnoj ambalaži u kojoj se prodaju kako bi se osigurala nepromjenjivost formule (u dodiru s različitim materijalima i ona se može mijenjati), ali kroz vrijeme i utjecaj vrućine, plastika se može razgraditi što bi značilo da na sebe osim kreme nanosite i čestice plastike.
Obavezno je napomenuti da su čudan miris kreme ili promjena strukture sadržaja jasni znaci da ju odmah, i to bez razmišljanja, bacite u smeće!
Kožu pripremite za sunce i zapamtite, kremu za sunčanje je potrebno nanositi i u hladu.
Foto: shutterstock
A.A.