Zima, nezdravi zrak u prevrućim uredskim prostorima, gradski smog, nedostatak kretanja i – rezultat je sivo, umorno lice, koža bez sjaja. Vrijeme je za piling!
Sunce, vjetar, zima – sve to koži oduzima sjaj. Kako bismo joj ponovo vratili prirodnu vitalnost, u proljeće treba posegnuti za pilingom. Nakon što se površinski sloj “oljušti”, dočekat će vas mlađa, regenerirana koža! Odlučite li se za nešto jači piling na bazi glikolnih kiselina, najbolje je da to povjerite kozmetičarki, kako ne biste “spržili” lice. No, prije pilinga valja imati na umu kakvu vrstu kože imate. Jako nježna i osjetljiva često pati od crvenila i raznih iritacija. I vaša će kozmetičarka prvo napraviti mali test: nanijet će piling najprije na unutarnji dio ruke. Nema li nakon 24 sata crvenila, znači da nema kontraindikacija, odnosno alergija.
Kućni piling
Važno je poznavati proizvod koji koristite, ili ga testirati jednako kao što bi to učinila i vaša kozmetičarka. Na tržištu se mogu naći piling kreme koje se jednostavno utrljaju na lice i specijalne kupke, sapuni koji sadrže zrnca koštica marelice ili breskve. Ako radite piling cijelog tijela, dva dobra stara recepta su kukuruzno brašno ili morska sol. Pomiješani s finim eteričnim uljima ili vodom, pružit će pravo zadovoljstvo vašoj koži.
Kako često?
Već nakon prvog tretmana koža će djelovati svjetlije i svježije, a ponavljate li postupak, postat će mlađa i nježnija. Kako bi rezultati bili vidljivi i trajni, savjetujemo vam piling kod kozmetičara. Za mlađe osobe dovoljna su 2 – 3 godišnje. Ukoliko već imate bore i tragove starenja, odlučite se za ciklus od 6 tretmana: prva dva u razmaku od tjedan dana, ostala četiri u razmaku od dva tjedna. Piling kod kuće možete raditi i češće, uvijek poštujući sva pravila postupka. Tretirate li problematičnu kožu s bubuljicama, kiselina nikako ne smije doći na upalne procese i otvorene ranice.
K. R.